Kredi kartı limiti nasıl yükseltilir? Başvuru nasıl yapılır?

Kredi kartı limiti nasıl yükseltilir? Başvuru nasıl yapılır?

Kredi kartı limiti nasıl yükseltilir? Kredi kartı limitinin yükseltmek içi neler yapılmalıdır..

40
0
PAYLAŞ

Kredi kartları hayatımızın bir gerçeği olmuş durumdadır. Nakti olsa bile insanlar son senelerde kredi kartı kullanıp artılarından faydalanmak istemektedirler. Ayrıca nakit para taşırım kaybederim problemide insanları buna itmektedir. Bunun dışında çok para harcamamak içinde bu taktiği uygulayan insanlar vardır. Kredi kartı almak için detaylı özellikler istensede sizlerden bu kartı kullanırken limit yükseltmekte bir hayli zor olabiliyor.Kredi kartı limiti genel olarak sabit gelirinize oranla verilen bir limitle size ulaşır. Ardından bazı işlemler sonrası limit yükseltmeleri ya da azaltmaları uygulanabilir. Bazen banka insiyatifinde olmasıyla birlikte, kullanıcı isteğiyle de istek yapılabilmektedir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı limiti yükseltilmesi bazen zor olabilmekte.Bunun için her bankanın kendine göre politikaları vardır ancak biz size bu makalede genel olan, mantığa dayalı yükseltme konularından bahsedeceğiz. Genel olarak kredi kartı limiti her ay düzenli ekstre ödemeleriyle yükselebiliyor. Yani bir süre aksatmadan tam borcunuzu öderseniz kredi kartınızın limitini yükseltmeye hak kazanabilirsiniz ya da bazı bankaların kullandığı otomatik limit yükseltme işlemini onaylayarak otomatik yükseltebilirsiniz harcamalarınıza oranla. Bundan başka genellikle banka mobil uygulamalarından pek yükseltim yapılmamakla birlikte, banka şubeleri ya da müşteri hizmetlerinden daha kolay limit yükseltim işlemi yapabilirsiniz.

Sabit geliriniz ne kadar çoksa o kadar daha çok limit alacağınızı unutmamalısınız. Ya da banka hesaplarınızdan para geçişini fazla tutarsanız güvenilirliğinizi yükseltip limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK