Corona Virüsü Hızla Yayılıyor

Corona Virüsü Hızla Yayılıyor

39
0
PAYLAŞ

Bir süredir dünyada etkisini sürdüren Covid 19 virüsü yayılmaya devam ediyor. Pek çok ülkede ikinci ve üçüncü dalgalar ile virüsün yayılımı hızlandı.

Corona Nedir?

Bu virüs​​​​​ dunya sağlık örgütü tarafından SARS coV 2 resmi adıyla anılıyor. Kısaca Covid-19 virüsü olarak belirlenen virüs solunum yolu enfeksiyonuna neden oluyor ve insandan insana geçiyor. Akciğerlerde ciddi tahribata yol açıyor.

Corona Artışı

Dünyada Aralık 2019 yılından beri görülen Covid 19 hızlı bir artış grafiği sergiliyor. Türkiye’nin en hızlı artış grafiği sergileyen şehirlerinin başında İstanbul ve Ankara geliyor.

​​​​​​Corona Neden Ankara’da Artıyor

Covid-19 virüsü artış grafiklerine bakılınca Ankara’nın büyük bir hızla ilerlediği görülüyor. Vaka sayısı hızla artan şehirde yoğun bakım ünitelerinin hızla dolduğu görülüyor.

Ankara ili bu yoğunluğu neden yaşıyor diye sorulduğunda pek çok cevaba ulaşılabilir. Yeterli  şekilde sosyal mesafe kuralına uyulmaması temel neden olarak görülebilir. Kalabalık bir şehir olan Ankara’da sosyal mesafe ve maske kullanımı çok dikkat edilmesi gereken iki konu.

Corona virüsün yayılım hızı henüz kontrol altına alınamadı. Bu hastalık konusunda bilimsel çalışmalar yapılırken halkın bilinçli davranması gerekiyor. Insan hayatını ciddi olarak tehdit eden bu virüs ile sağduyulu ve dikkatli davranarak savaşmak gerekli.

Yapılan açıklamalar bu virüsün tehlikesini ve insan sağlığına etkilerini belirtiyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu virüsle mücadele sürüyor.

Bilim insanları ve sağlık çalışanları hastalıkla mücadeleye devam ediyor. Halkımız, tedbirlere uyması ve dikkatli olması konusunda uyarılıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK