Erkekler Dikkat! Cinsel Hastalıklar

Erkekler Dikkat! Cinsel Hastalıklar

40
0
PAYLAŞ

Erkekler dikkat! cinsel hastalıklar veya cinsel işlev bozukluğu, cinsel aktivite döngüsünün herhangi bir aşamasında erkeğin veya çiftin aktiviteden tatmin olmasını önleyen bir soruna işaret eder. Cinsel tepki döngüsünün dört aşaması vardır: heyecan, plato, orgazm ve çözüm. Erkekler dikkat! Cinsel Hastalıklar bu aşamaların birinde veya daha fazlasında cinsel eylemi sekteye uğratabilir.

Araştırmalar cinsel işlev bozukluğunun yaygın olduğunu öne sürerken bir dereceye kadar zorluk bildirmektedir. Bu birçok insanın tartışmakta tereddüt ettiği bir konudur. Neyse ki, çoğu cinsel işlev bozukluğu tedavi edilebilir, bu nedenle endişelerinizi eşiniz ve doktorunuzla paylaşmak önemlidir.

Erkeklerde Cinsel Hastalıkların Sebepleri Nelerdir?

Erkeklerde cinsel işlev bozukluğu fiziksel veya psikolojik bir sorunun sonucu olabilir. Erkekler dikkat! Cinsel hastalıklar için temel oluşturan sebepler şunlardır:

-Fiziksel nedenler: Birçok fiziksel ve tıbbi durum cinsel işlevle ilgili sorunlara neden olabilir. Bu durumlar arasında diyabet, kalp ve damar (kan damarı) hastalığı, nörolojik bozukluklar, hormonal dengesizlikler, böbrek veya karaciğer yetmezliği gibi kronik hastalıklar ve alkolizm ve uyuşturucu kullanımı sayılabilir. Ek olarak, bazı antidepresan ilaçlar da dahil olmak üzere bazı ilaçların yan etkileri cinsel isteği ve işlevi etkileyebilir.

-Psikolojik nedenler: Bunlar işle ilgili stres ve kaygı, cinsel performans, evlilik veya ilişki sorunları, depresyon, suçluluk duygusu ve geçmiş cinsel travmanın etkilerini içerir.

Erkekler Dikkat! Cinsel Hastalıklar

Hem erkekler hem de kadınlar cinsel sorunlardan etkilenir. Cinsel sorunlar her yaştan yetişkinlerde görülür. Yaygın olarak etkilenenler arasında yaşlanma ile ilişkili sağlığın azalması ile ilişkili olabilecek geriatrik popülasyonda olanlar vardır.

Boşalma Bozuklukları Nelerdir?

Erkeklerde farklı boşalma bozuklukları vardır, bunlar arasında:

-Erken boşalma: Bu, penetrasyondan önce veya hemen sonra meydana gelen boşalma anlamına gelir.

-Engelli veya gecikmeli boşalma: Bu, boşalmanın yavaş gerçekleştiği zamandır.

-Sperm geri kaçması: Bu, orgazmda ejakülatın üretradan ve penisin ucundan ziyade mesaneye geri itilmesi durumunda ortaya çıkar.

Erkekler dikkat! Cinsel hastalıklar bazı durumlarda, kişinin seks eylemini günahkar olarak görmesine neden olan katı bir dini arka plan, bir eş için cazibe eksikliği ve geçmiş travmatik olaylar da dahil olmak üzere psikolojik faktörlerden kaynaklanır. Erkeklerde en yaygın cinsel işlev bozukluğu biçimi olan erken boşalma, genellikle seks sırasında ne kadar iyi performans göstereceğinden endişe duymaya dayanır. Bazı antidepresanlar dahil olmak üzere bazı ilaçlar, omuriliğe veya sırttaki sinir hasarına olduğu gibi boşalmayı etkileyebilir.

Sperm geri kaçması, diyabetik nöropatiden (sinir hasarı) muzdarip diyabetli erkeklerde yaygındır. Bu, ejakülatın geriye doğru akmasına izin veren mesane ve mesane boynundaki sinirlerle ilgili problemlerden kaynaklanır. Diğer erkeklerde retrograd ejakülasyon mesane boynu veya prostat ameliyatlarından sonra veya belirli karın ameliyatlarından sonra ortaya çıkar. Erkekler dikkat! Cinsel hastalıklar, bazı ilaçlar, özellikle duygudurum bozukluklarını tedavi etmek için kullanılanlar ile ilgili olabilir.

Erkekleri Tehdit Eden Teklike İktidarsızlık ! Çözümü

Erkeklerin günümüz şartların da en büyük sorunların dan bir tanesi de sertleşme bozukluğu tıbbi adıyla erektil disfonksiyon artık büyük bir sorun olmaktan çıkmıştır, Geçmişte iktidarsızlık adı da verilen bu sorun agünümüz de vega 100 mg gibi iktidarsızlık tedavisi ürünleri ile hızlı ve pratik çözümler sunulmaktadır.

Erkekler de bu soruna yol açan en başta stres ve bağlı nedenler , dengesiz ve düzensiz beslenme yaşam koşullarının zorluğu gibi etkenler neden olabilmektedir. İktidarsızlık tedavisi için vega 100 hap oldukça etkili ve memnuniyet oranı yüksek olan bir çözüm ortağıdır. Sertlme bozukluğu ve erken boşalmanın önlenmesi için de aynı zaman zaman da geciktirici hap olarak etki göstererek sorunun çözümüne yardımcı olabilmektedir. Eczane Tavsiye ürünü olan bu gıda takviyesini denemeyenler için uzman önerisi olarak sunabiliriz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK