Luigi Datome: Obradovic’e hayal kırıklığı yaşattık

Luigi Datome: Obradovic’e hayal kırıklığı yaşattık

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı'nın İtalyan oyuncusu Luigi Datome, "İnsanlar çok alıştı. Son senelerde Disney World'de gibiydik. Hep aynı şeyi bekliyorlar ama buna ulaşmak kolay değil." dedi.

40
0
PAYLAŞ

Datome, sarı-lacivertli takımın performansı, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen THY Avrupa Ligi’nin geleceği ve başantrenör Zeljko Obradovic ile ilgili soruları yanıtladı.

İtalyan basketbolcu, 2017’de şampiyonluğa ulaştıkları, 2016 ve 2018’de ise final oynadıkları THY Avrupa Ligi’nde bu sezon istenilen sonuçları alamadıklarını belirtti.

Datome, sezon başında tam takım olarak bir arada çalışma şansı elde edemediklerini aktardı.

“Takımda çok fazla sakat oyuncu vardı. Fiziksel olarak hazır değildik. Dünya Kupası’ndan gelen oyuncular vardı. Çok az birlikte antrenman yaptık ve hemen lige başladık. Salgından önceki süreçte ise toparlanmaya başlamıştık. Türkiye Kupası’nı kazandık. Avrupa Ligi’nde de son 12 maçın 8’ini kazandık. İyi gidiyorduk. İnsanlar çok alıştı tabii. Son senelerde Disney World’de gibiydik. Hep aynı şeyi bekliyorlar ama buna ulaşmak kolay bir şey değil.”

Luigi Datome, çok kaliteli ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım olduklarının altını çizdi.

“Sezona bu şekilde devam etseydik THY Avrupa Ligi’nde play-off’lara gidebileceğimize inanıyordum. Eminim play-off’larda bizimle karşılaşacak takım çok mutlu olmayacaktı.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK